Kandidáti přirození

sobota 17. prosinec 2016 14:10

Jak před časem psal můj bloggerský kolega: přirozených kandidátů se nám nedostává. Nevadí; nejsou-li tu přirození kandidáti, jsou tu ještě kandidáti přirození - těch je dost.

Nikdy neříkej nikdy - hluboká pravda, kterou osvědčuji vlastním příkladem. Donedávna jsem si myslel, že na BB nenapíšu už ani čárku. Ale uznej, čtenáři: takové inspiraci, jakou mi poskytl kolega blogger, té prostě nelze odolat. Zvlášť když se sama přitom nabízí příležitost píchnout do hnízda trubců.

Kandidáti přirození - kteří to jsou? Neshodný přívlastek v genitivu dává tušit, že snaha podat úplný výčet kandidátů byl by při jejich počtu nadlidský úkol. Budu proto skromný a jenom naznačím pomyslnou linii; o zbytek se postará Tao, které, jak víme, působí bez činění - z čehož usuzuji, že případné rozšiřování seznamu proběhne samovolně.

---o---

Trump nás naučil nenávidět lidi, kteří jsou jiní, řekla Albrightová studentům v Praze. Ano, je to tak: pouliční nepokoje a zapálené popelnice během ryze demokratických protestů proti Trumpovu zvolení - kdo by to řekl, že nejučenlivější Trumpovy žáky nalezneme mezi jeho odpůrci? - uff, neumíš si, čtenáři, představit, jak se mi uleví vždy, když si uvědomím, že Trump není můj prezident!

Pan Juncker údajně vykročil z řady tvrzením, že Trump neví nic o světě a může narušit vazby mezi EU a USA. To je pravda, která neaspiruje na nic menšího, než je nevyvratitelnost. Kolik ví o světě Trump, zatím přesně nevím; zato téměř jistě vím, že pan Juncker o světě ví téměř všechno. Dokázal to - mimo jiné - svým dobře hraným údivem nad neochotou migrantů nasedat do jiných letadel než do těch, která míří do Německa.

Aby toho u našich sousedů nebylo málo, hitem poslední doby nepochybně je obrácení Ferdyše Pištory v nastudování Angely Merkelové. Článek o jejím revolučním prozření raději čtěte v zaparkovaném autě, jsouce důkladně připoutáni bezpečnostním pásem - jinak to s vámi šlehne.

Buďme vlastenci a rozhlédněme se po domácím dvorku. Pan Babiš nejen že ví, jak na tu živnostenskou svoloč; on ví i věci, o kterých se Donaldovi ani nezdá. Proč si vlastně Američané místo Trumpa nezvolili rovnou Babiše, nevíte?

Svět je na tom poslední dobou vůbec špatně - ne dosti na tom, že si Američané za prezidenta zvolili notorického bankrotáře; ani v Evropě nemáme na růžích ustláno. Noviny jsou plné zvěstí, že zástupy doktorů a inženýrů ze Sýrie, Afghánistánu a přilehlých destinací vůbec neberou vážně naše evropské hodnoty. Bodejť by je vážně brali, když tváří Evropských hodnot je homosexuální pornoherec, Jakub Janda, kterému je ouzko; kupodivu ne z nezvaných příchozích, kteří jedince jeho založení a profesních kvalit tak rádi hážou z věže.

Ránu z milosti zasadil bídné Americe známý morální kompas českého aktivismu, Tomasz Peszynski. Až dosud měl Ameriku rád, dosud ji adoroval a obdivně k ní vzhlížel. Ovšem volbou Trumpa sis to, Ameriko, u pana Peszynskiho, filosofa s dikcí páté cenové a vizáží otylého džihádisty, totálně podělala; nevím, co si počneš: Peszynski už tě nemiluje! To je s tebou nejmíň konec!

David Černý, umělecké vyjádření. Tady si vypůjčím - OSA promine - slova klasikova, a přitesám je k současnému datu: Jdu Vašemu Veličenstvu slušně omeldovat, že se to, co napsal Černý, stydím opakovat. Ale jako umělecký počin to není špatné; umělec je od slova umět, slovem a písmem David Černý umí věci, které by mu i kulturní džihádista Peszynski mohl závidět. Budou ho paní učitelky citovat dětem ve škole, co myslíte?

Rekordní ponor mezi poctivé kostelecké párky (také zde) si na své konto připisuje bývalý vysokoškolský učitel a bývalý rektor Masarykovy university, prof. Jiří Zlatuška. Již dříve mne velmi zaujal sofistikovanou argumentací typu proč bojujete proti uprchlíkům, když tu skoro žádní nejsou? Analogicky by bylo možno položit otázku např. krajskému hygienikovi: proč řešíte azbestový prach, když nemáte rakovinu plic? To byla ze strany pana profesora ovšem pouze ouvertura. Coby apologet EET (zde a zde) se příkladně osvědčil. - Jakže to stálo na předvolebních Babišových anoplakátech? Aby se za nás naše děti nestyděly? Tak to ano - já myslím, že hlouběji to už snad opravdu nejde; sázet se o to ovšem nebudu.

Vypisovat další kandidáty také nebudu - myslím, že to není třeba.

Však oni se v diskusi pod článkem přihlásí sami.

---o---

 

Milan Kovár

Poslední články autora

Milan Kovár

Milan Kovár

Zavřeno; není vyloučeno, že dočasně.

Jednotka dočasnosti je 1 Furt.

REPUTACE AUTORA:
0,00

Tipy autora